Stwórz własną stronę internetową

0
45

Jeśli to czytasz , to na pewno siedzisz przed komputerem i korzystasz z internetu. W dzisiejszych czasach dostęp do komputera z internetem jest bardzo łatwy. Mogę się założyć, że z pewnością przynajmniej raz w życiu miałeś lub miałaś okazję styczność z w/w technologicznymi cudami, czy to w domu, kafejce internetowej, pracy lub u znajomych.

Jak z pewnością zauważyliście internet daje wiele możliwości od rozrywki po pracę lub kontakt z bliskimi osobami. Aby ktoś mógł dowiedzieć się o Tobie, o twoich myślach i pomysłach, to własna strona www może się przydać. Nie znasz się na tworzeniu stron www? nic nie szkodzi, bo jest wiele różnego typu darmowych szablonów, które można przerobić na swój sposób. Najlepsze są strony z cms, czyli systemem zarządzania treścią, który łatwo się obsługuje. Wystarczy kupić domenę z unikalnym adresem url, a następnie zakupić wirtualny serwer, na którym owa domena będzie stać. Kolejny krok, to ściągnięcie za darmo jakiś system cms typu joomla albo wordpress i wgrać gotowy szablon. Tylko tyle wystarczy, aby postawić swój serwis internetowy.

Własną stronę www można również wypromować w różnych źródłach dostępu dla szerszego grona użytkowników jakie oferuje nam internet. Jest to już bardziej skomplikowana czynność, więc tym powinny zając się agencje reklamowe lub specjaliści od marketingu internetowego. Natomiast, jeśli na własną rękę będziesz chciał się tego zadania podjąć, to poczytaj co nieco informacji o pozycjonowaniu stron, promocji w portalach społecznościowych i innych źródłach promocji w internecie. Dopiero po zdobyciu potrzebnej wiedzy będziesz mógł sam zabrać się na promowanie własnego serwisu internetowego.