Praktyczne fotele do salonu

0
57

Fotele w salonie mają być nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne. Dlatego też warto zerknąć, co ciekawego oferują nam współcześni producenci mebli – wiele nowoczesnych foteli aż kusi, by się w nich ułożyć!

Nie tylko ładne, ale i wygodne

Fotele typu uszak są obecnie bardzo popularne. Wysokie oparcia z zawiniętymi “uszami”, mięsiste podłokietniki i obficie wypełnione pianką siedziska czynią je fotelami, z których nie chce się wychodzić. Niektórzy stawiają w salonie na lekkie fotele z rattanu w oryginalnej formie – pomimo swej surowości są one bardzo wygodne. Tradycyjne, miękkie i szerokie fotele zapewniają idealny komfort wypoczynku, szczególnie w zimowe dni, kiedy można bez skrupułów rozsiąść się w nich z kocem i delektować grzanym winem podczas czytania książki.

Fotele, które aż chce się mieć!

Dziś jednak sklepy są pełne mebli do salonu, które są nieco inne niż klasyczne, ale za to bardzo praktyczne. Na przykład fotele wiszące mocowane do sufitu, w kształcie jaja. Chętnie wybierane są w salonach o niewielkiej powierzchni oraz w tych, które z założenia mają mieć nieco bardziej oryginalny, futurystyczny wydźwięk. Fotele bujane to wcale nie relikt przeszłości kojarzący się z babcią robiącą na drutach. Unowocześnione formy takich foteli czynią je pięknymi i sprawiają, że aż miło jest w nich zasiąść, a może nawet sięgnąć po druty i motek włóczki.

Fotel z funkcją relaks – z odchylanym oparciem i wysuwanym podnóżkiem to model, który sprzyja wypoczynkowi po pracy, na przykład przy oglądaniu telewizji lub poobiedniej drzemce. Z kolei luksusowe fotele do masażu pozwalają nie tylko wypocząć, ale także rozmasować obolałe mięśnie – to prawdziwi królowie wśród foteli. A jeśli chcesz mieć w swoim salonie niedrogi mebel, który bardzo łatwo można wsunąć w dowolny kąt pokoju, postaw na pufę sako – o oryginalnej formie, idealną do wnętrz minimalistycznych i na wskroś nowoczesnych. Pufa dostosowuje się do ułożenia ciała użytkownika, zapewniając mu ergonomiczne podparcie każdego punktu ciała. To sprawia, że siedzenie, czy nawet spanie na fotelu w pozycji embrionalnej jest bardzo komfortowe.