Nowy program Mieszkanie Plus już od 2018 roku

0
50

Mieszkanie Plus to nowy pomysł rządu Beaty Szydło. Co ciekawe spotkał się ze sporym zainteresowaniem nie tylko zwolenników partii rządzącej. To pierwsze rozwiązanie, które wspiera zakup mieszkania, a przy okazji rozwija koncepcję budownictwa społecznego. Czy faktycznie sprawdzi się jako zastępstwo MDM?

Mieszkanie dla młodych od tego roku bije rekordy popularności. Kupujący mieszkania już zdążyli się przyzwyczaić do początkowo krytykowanego programu i jego rozwiązań. Lukę po jego wygaśnięciu ma wypełnić Mieszkanie Plus. To rozwiązanie ma być bardziej uniwersale i skierowane do szerszej grupy zainteresowanych wsparciem zakupu własnej nieruchomości. Jednak na pierwszym miejscu stawiana są wielodzietne rodziny w trudnej sytuacji materialnej.

Tańszy wynajem

Zgodnie z przedstawionym założeniami szansą dla Polaków będzie wsparcie najmu, który ma stać się prawdziwą alternatywą dla zakupu mieszkania. W ramach Mieszkania Plus będzie możliwe wynajmowanie lokalu po niższej stawce niż rynkowa. W tej chwili miesięczne opłaty czynszowe niewiele różnią się od raty kredytu hipotecznego. To prowadzi do sytuacji, że wiele rodzin nie może pozwolić sobie ani na zakup, ani na wynajem mieszkania. Dla nich właśnie powstaje rozwiązanie dopracowywane przez rząd.