Klasyczne listwy przypodłogowe ORAC

0
109

Czym się kierować przy wyborze listew przypodłogowych?

Listwy przypodłogowe to niezwykle ważny element wykończeniowy w domu lub mieszkaniu, który musi mieć odpowiedni rozmiar i kolor. Chociaż może się wydawać, że ich wybór nie powinien być trudny, szeroki wybór takiego asortymentu sprawia, że można mieć problem z doborem odpowiedniego rozwiązania.

Jak dobrać listwę przypodłogową?
Listwa przypodłogowa spełnia kilka funkcji, bo ma za zadanie chronić ścianę przed zabrudzeniami, ale również zakryć przewody elektryczne, czy zakamuflować nierówności pomiędzy podłogą a ścianą. Jeżeli wybierzemy odpowiednie listwy, wówczas aranżacja będzie spójna i estetyczna.

Kolor i kształt listew powinien podkreślać aranżację pomieszczeń, aby panowała w nich harmonia. Najlepiej zdecydować się na zakup listew w takich samym kolorze jak ściana lub podłoga, dzięki temu wystrój będzie spójny.

Obecnie można wybierać spośród listew drewnianych, metalowych, aluminiowych, z MDF i nie tylko. To, dlatego na pewno każdy znajdzie idealne rozwiązanie do swojego domu.

Pamiętajmy, że klasyczne listwy przypodłogowe ORAC przypodłogowe to nie tylko ozdoba wykończeniowa, bo pełnią także bardzo ważną funkcję, stanowią bowiem skuteczną barierę pomiędzy ścianą a potencjalnym zagrożeniem, chronią je także przed zabrudzeniami, które mogą powstać na przykład podczas mycia podłogi.