Hale magazynowe niezbędnikiem firm produkcyjnych

0
68

Każda firma produkcyjna posiada własne hale magazynowe, gdzie może zbierać materiał i tworzyć zapas dla własnych Klientów. Absolutnie żadna firma produkcyjna nie sprzedaje bezpośrednio produktów do kupującego, albowiem tym wszystkim zajmuje się sam magazyn. Czym wyższy panuje na nim dyscyplina i porządek, tym sprawniej wszystko można znaleźć i przesłać w zgodzie ze zleceniem do Klienta.

Pierwszym hale przemysłowe krajem, który z biegiem lat oraz z biegiem rozwijania gospodarki zaczął zmniejszać liczbę magazynów była Japonia. Wiele krajów stara wzorować się na kraju kwitnącej wiśni, ponieważ ograniczenie magazynowania znacznie obniża koszty. Jak to się stało, że Japonia sobie z tym poradziła? Przede wszystkim dyscyplina. Japończycy to naród niezwykle zdyscyplinowany, a to jest podstawą w procesie produkcji. Towar wyprodukowany był od razu transportowany w ciężarówkach – bez potrzeby jego magazynowania. Ten właśnie proces został nazwany Just In Time i do dnia dzisiejszego jest wzorem do naśladowania w całej Europie jak i Świecie.

Polska jak kraj rozwijający się dąży również do ograniczenia magazynów, aczkolwiek na ten okres jest to niezbędnik każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Mentalność Polaków, mentalność pracowników nie pozwala utrzymywać dyscypliny pracy na najwyższym poziomie dlatego też koszty produkcji są wyższe.

Podsumowując, hale przemysłowe czy służące do magazynowania towaru są „niezbędnikiem” każdej firmy produkcyjnej w Polsce. Jako kraj bądź co bądź nadal rozwijający się potrzebujemy magazynować wytworzone produkty.