Garaże blaszane warmińsko mazurskie

0
71

Ocieplanie garaży blaszanych
Wygląd garaży blaszanych być może nie zachwyca, choć jeśli są to nowe budowle, pokryte blachą ocynkowaną, na początku wyglądają one estetycznie. Jeśli jednak z czasem blacha ulegnie uszkodzeniu i zniszczeniu, garaże blaszane warmińsko-mazurskie przedsiębiorstwa mogą ocieplić. Istnieją firmy, które specjalizują się w takich zadaniach. Ocieplenie można też wykonać samodzielnie. Blaszak pokryty ociepleniem i otynkowany może wyglądać równie dobrze, jak garaż murowany. Uzyskujemy wówczas blaszak niepospolity, posiadający ładną elewację.

Rodzaje blachy w garażach blaszanych
Garaże blaszane mogą być wykonane z różnego rodzaju, ocynkowanej blachy. Wymienić można kilka jej typów:

Blacha ocynkowana ogniowo obustronnie – charakteryzuje się ona srebrnym kolorem, jest wysoce odporna na korozje i ma grubość około 0,5 mm. Wytrzymuje w niezmienionym stanie około 8-10 lat bez konserwacji antykorozyjnej.
Blacha ocynkowana elektrolitycznie jednostronnie – ma kolor czarny i ocynkowana jest wyłącznie po zewnętrznej stronie garażu, z kolei dach i drzwi do garażu mają ocynkowanie obustronnie. Blachę należy możliwie jak najszybciej zabezpieczyć przed korozją. Wystarczy ją pomalować od strony wewnętrznej garażu. Powierzchnia ocynkowana takiej blachy wytrzymuje około 2 lata bez konserwacji antykorozyjnej.
Blacha ocynkowana elektrolitycznie obustronnie – również ma kolor czarny i posiada dwustronne ocynkowanie. Wytrzymuje około 2 lata w niezmienionym stanie bez konserwacji antykorozyjnej.
Blacha trapezowa powlekana oryginalnie akrylem – występuje w dużej palecie kolorów, jest to najtańsze rozwiązanie w zakresie garaży blaszanych.