Firmy wybierają leasing

0
55

Oferta zakupu samochodów zawsze była i jest bardzo bogata i dostępna nawet niekoniecznie dla osób z grubymi portfelami. Problem tylko w tym czy decydujemy się na kredyt czy leasing samochodu, ponieważ taka możliwość również istnieje. Jak wiadomo kredyty samochodowe są drogie, a poza tym trudno dostępne. Pozostaje więc leasing samochodu, który szczególnie dla firm jest bardziej atrakcyjny, bowiem istnieje możliwość odliczenia podatku vat. – Jeżeli nie jesteśmy podatnikiem vat pozostaje nam wybrać pomiędzy ofertami bankowymi lub leasingiem. Może to być na przykład leasing odnawialny konsumencki, jeżeli natomiast jesteśmy podatnikiem vat, czyli prowadzimy działalność gospodarczą, to tym bardziej powinniśmy decydować się na leasing odnawialny. Przy leasingu odnawialnym wpłacamy jedynie niewielką część wartości auta i spokojnie spłacamy miesięczne raty. Poz zakończeniu umowy samochód po prostu oddajemy firmie leasingowej i bierzemy nowy. W tym przypadku leasing samochodu jest dobrym rozwiązaniem, bowiem nie musimy się martwić o odsprzedaż auta i jego wartość końcową. Poza tym w przypadku leasingu odnawialnego raty miesięczne są o wiele niższe od rat kredytu bankowego i co najważniejsze zawsze jeździmy nowym autem. Z kolei kredyty samochodowe mają to do siebie, że są drogie i nie zawsze można je otrzymać. Szczególnie trudno jest o kredyty samochodowe dla firm i dlatego coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na wyleasingowanie aut.
– Przedsiębiorcy mają od dość dawna ten dylemat czy postawić na kredyty samochodowe czy leasing samochodowy. Kiedyś mieli możliwość wyboru, teraz już niekoniecznie. Najlepiej przeprowadzić proste obliczenia. Najczęściej kredyt bankowy to koszt w granicach 30-40 procent. Suma opłat leasingowych waha się w granicach 15-20 procent, można więc powiedzieć, że koszty kredytu są często dwukrotnie wyższe, a w niektórych przypadkach nawet trzykrotnie wyższe – stwierdził jeden z przedsiębiorców.
No i w przypadku kredytów banki teraz są bardzo wymagające, żądąją dodatkowych zabezpieczeń, najczęściej takim zabezpieczeniem jest auto, ich wymagania w stosunku do zdolności kredytowych klienta są bardzo wysokie, a poza tym nigdy nie ma się pewności, czy kredyt bank przyzna. Firmy leasingowe są bardziej przyjazne dla swoich klientów, nie wymagają aż takich zabezpieczeń, a poza tym procedury związane z leasingiem są bardzo uproszczone i klient ma pewność, że jeżeli spełnia warunki leasing zostanie mu przyznany