Drewniany dom na polskiej ziemi

0
91

Cóż mamy piękną, niezwykle barwną historię. Świetnie widać to na rynku budowlanym, gdzie do łask, wracają domy z drewna. Skąd bierze się taka moda na tego typu domy. Nie są one tanie, jednak sama przyjemność z ich zamieszkiwania jest spora. Poza tym powalają swoim wyglądem.
Nasuwa się jednak kilka pytań, czy powinniśmy się bać takich domów? Szczerze mówiąc jeśli obawiamy się mieszkania w takim domu, to obawy są bezpodstawne, dlaczego? Postaram się Państwu nieco przybliżyć nowoczesne i ekologiczne domy drewniane!

Przede wszystkim taki drewniany dom posadowiony zostaje na betonowym fundamencie który, jest solidną podporą dla naszego drewnianego domostwa. Fundament jest więc tak samo solidny jak w domu murowanym. Ściany wykonane z drewna, to już nie raj dla korników tak jak mogło się to kiedyś dziać. Teraz domy z drewna nasączone są specjalnymi impregnatami, które rzekomo zabezpieczają dom na 100lat użytkowania. Nie widzę problemu by np. co 40 lat posmarować nasz dom impregnatem! Ściany są oczywiście odpowiednio ocieplone, nowoczesne materiały pozwalają odpowiednio zaizolować budynek i nie pozwalają na nadmierną utratę ciepła. Dom taki jest przystosowany do ułożenia w nim instalacji budowlanych na miarę XXI wieku. Całość oczywiście jest zaprojektowana przez architektów i inżynierów. Którzy dbają o to by budowla spełniała wszystkie normy, nie może nam się przecież zwalić na głowy!

Najpiękniejszy jest styl domu drewnianego, możemy wybrać sobie klasyczny domek drewniany w stylu dworku szlacheckiego (moim zdaniem prawdziwy hit i powód do dumy dla każdego chłopaka) lub też domy np. w stylu kanadyjskim, ewentualnie skandynawskim. Przyozdobiony np. fundamentem obłożonym kamieniami, czasami daje nam złudzenie jakby pochodził z innej epoki, no cóż! Oby każdy mógł sobie pozwolić na takie domostwo.