Domy szkieletowe całoroczne

0
132

Domy szkieletowe

Domy szkieletowe wielu osobom kojarzą się z amerykańskimi programami telewizyjnymi, w którym domy wznoszone są w trzy dni. Tymczasem jest to metoda polegająca na zastąpieniu stropów betonowych drewnianymi. Sam proces budowy wymaga ogromnej ilości drewnianych belek i desek o wieku różnych wymiarach. Prawdą jest, że domy szkieletowe całoroczne są wznoszone zdecydowanie szybciej, natomiast ma to swoje plusy i minuty.

W tym przypadku nie możemy podzielić planu budowy na części i rozłożyć tego w czasie. Często słyszy się o sytuacjach, w których „budowa rusza wtedy, gdy pojawiają się pieniądze”. Domy szkieletowe nie wymagają tzw. prac mokrych, więc nie ma potrzeby dzielenia całego procesu na etapy. Co więcej – nie jest to wskazane. Budowa powinna odbyć się jednym ciągiem.

Ze względu na to, że konstrukcja domu szkieletowego jest zdecydowanie lżejsza niż ta tradycyjna (betonowa), koszt wykonania całości jest niższy. Dla przykładu, dom wykonany tą metodą dostaniemy już od 146 tys. zł za 80m2. Natomiast interesując się domami betonowymi w stanie deweloperskim, musimy mierzyć się z kwotą minimum 280 tys. Jest to ogromna różnica znacznie wpływająca na to, że coraz więcej osób, w szczególności tych młodych, decyduje się na dom szkieletowy.