Dodawarki do precli i katalogów – czy warto?

0
53

Rozpoczynając swoją historię z pozycjonowaniem rzadko kiedy odczuwamy konieczność używania popularnych systemów ułatwiających dodawanie linków. Jednakże z czasem, kiedy posiadana wiedza o technikach pozycjonowania wzrasta, a nam nie ubywa nowych klientów, czy też autorskich pomysłów, dochodzimy do tego, iż nie potrafimy w pojedynkę kontynuować całej koniecznej roboty. W tym momencie rozpoczynają interesować nas specjalistyczne narzędzia, które w magiczny sposób oszczędzają nam więcej czasu i pieniędzy.

Pierwszym z ułatwień, w które powinien wzbogacić się chyba każdy postępujący praktykant pozycjonowania, jest dodawarka do precli i katalogów. Zakup narzędzia powinien nawiązywać do własnych wymagań i posiadanej wiedzy. Jeżeli nie zależy nam na błyskawicznym umieszczaniu setek tysięcy linków, można sprawdzić usługi tanich dodawarek, często funkcjonujących bez wymogu wykupywania dla nich własnego serwera oraz domeny. Dodawarki z wyższej półki tworzone są zwykle dla agencji pozycjonujących i doświadczonych specjalistów SEO. Poza własnym serwerem potrzebują one nieco znajomości kodu HTML, PHP, a także niemałej wiedzy z zakresu pozycjonowania. Czasem za korzystanie z tych profesjonalnych programów pobierana jest niemała opłata abonamentowa.

Osoby bardziej obeznane w programowaniu skryptów pod przeglądarki, np. w języku PHP, mogą sprawdzić się w napisaniu własnej dodawarki, jak i podobnych narzędzi usprawniających proces pozycjonowania. W zasobach sieciowych istnieje mnóstwo bibliotek, wykonujących np. zdalne publikowanie wpisów na blogach, a nawet ich późniejszą edycję. Mając solidne podstawy programowania można już skusić się napisać takie oprogramowanie na prywatny użytek. Jest to o wiele łatwiejsze wyzwanie, aniżeli napisanie aplikacji dla innych pozycjonerów, gdyż nie trzeba go specjalnie zabezpieczać – gdy jesteśmy pewni jak z niego właściwie korzystać.

Podsumowując, szybciej lub później, chyba każdy pozycjoner poczuje konieczność wspomagania się zestawem programów, gdyż znacząco upraszczają one życie, przynosząc więcej zysków w znacząco krótszym okresie czasu.