Dobrze, że mamy konta

0
50

Skarpety na nogi pieniądze na konta – tak reklamuje swój produkt bank pocztowy i chyba trafił z tą reklamą w dziesiątkę. A konta bankowe to temat rzeka, ostatnio reklamowane przez wiele banków jako konta darmowe co jest oczywiście kompletną bzdurą bowiem banki nic za darmo nie dają. A wprost przeciwnie, coraz więcej płacimy za konta bankowe, ponieważ coraz więcej jest ukrytych opłat i dodatkowych usług. Poza tym najczęściej są to konta nie oprocentowane, albo oprocentowane tak jak w pekao na 0,01%. Kpiny z klientów i jego pieniędzy. I na tych nie oprocentowanych kontach Polacy trzymają miliardy złotych, może nawet nie wiedząc, że są nie oprocentowane. Gdyby pieniądze te zainwestować w lokaty, bądź złożyć na rachunki oszczędnościowe byłyby z tego przynajmniej zagwarantowane odsetki.
Na palcach jednej ręki można policzyć banki, które w swojej ofercie mają uczciwie oprocentowane konta bankowe /np. bank ochrony środowiska, polbank, toyota bank/. Ale idąc tokiem myślenia banku pocztowego można stwierdzić, że Polacy nie trzymają już pieniędzy w domu, a raczej na kontach w bankach. Powinni tylko pamiętać, że mają prawo wyboru, najlepiej wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę, a w razie gdyby bank zaczął kombinować, po prostu zmienić go, a jego konto zmienić na lepsze. Często zastanawiamy się jak wybrać najlepszą dla siebie ofertę? Różni są doradcy i różne ich opinie, różne oferty mają banki, ale skoro ktoś nie potrafi sobie sam poradzić w wyborze odpowiedniej dla siebie oferty, niech skorzysta z pomocy doradcy finansowego.
Pamiętać należy, że im konto jest tańsze w prowadzeniu tym lepsze. Dlatego trzeba przeglądać rankingi najlepszych kont bankowych, zastosować kalkulator i wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Jeśli chodzi o duże pieniądze, lepiej dobrze się zastanawić. Z ostatnich takich zestawień jasno wynika, że najlepsze oferty kont bankowych mają takie banki jak: meritum bank, fm bank, eurobank oraz polbank i boś. Warto też sprawdzić oferty banków internetowych, bowiem zawsze lepsze będzie konto internetowe niż konto założone w tradycyjny sposób w tradycyjnym banku. Konto internetowe jest przede wszystkim tańsze w obsłudze. Sprawdźmy więc w pierwszej kolejności oferty banków internetowych, a dopiero później tradycyjnych. Poza tym konta w bankach internetowych są dla klienta dostępne przez 24 godziny na dobę, zyskujemy też czas i czasami naprawdę duże pieniądze.