Co przyniosą zmiany w MDM?

0
55

Co przyniosą zmiany w MDM?

Większe dopłaty dla dużych rodzin, likwidacja ograniczeń wiekowych – Mieszkanie dla młodych może poważnie zmienić się już od lipca. Projekt ustawy jest gotowy. Ustawodawca stawia na rodziny i to właśnie tę grupę czekają korzyści przy zakupie mieszkania.

Prorodzinny charakter rządowego programu dopłat do mieszkań nie jest w tej chwili dostatecznie uwypuklony. Chociaż małżeństwa z dziećmi mogą liczyć na większe dopłaty, jest sporo ograniczeń, które uniemożliwiają im skorzystanie z Mieszkania dla młodych. Od lipca sytuacja ma się zmienić. Single nie zyskają nic nowego, jednak wielodzietni mogą spodziewać się ułatwień.

Duże mieszkanie dla dużej rodziny

Przede wszystkim dostaną szansę na zakup większego mieszkania. Projekt zmian przewiduje dopłaty do lokali o maksymalnej powierzchni 65 mkw. (w tej chwili wynosi ona 50 mkw.). To ma spore znaczenie dla tej konkretnej grupy – w końcu chodzi o rodziców i minimum trójkę dzieci. Kolejna ważna zmiana dotyczy wysokości dopłat, które wzrosną nawet do 30%, a maksymalna kwota zależy właśnie od liczby dzieci. Małżeństwa z jednym dzieckiem otrzymają 15%, a z dwóją 20% wartości mieszkania, co pomoże w zdobyciu środków na obowiązkowy wkład własny.